HK

HK

středa 27. listopadu 2019

Výroční zprávy 2018 (Bezpečnostní informační služba & Vojenské zpravodajství)


Vojenská a civilní rozvědka ve svých veřejných výročních zprávách poukázaly na hrozby, kterým Česko čelí. Co mj. obsahují výroční zprávy Bezpečnostní informační služby a Vojenského zpravodajství, které někteří "ČUČKAŘI" zpochybňují a dokonce považují za nepodstatné?
Bezpečnostní informační služba varuje před čínskými a ruskými špiony. Čínské zpravodajské služby se podle BIS snaží například vyhledávat spolupracovníky mezi českými akademiky, ve státní správě nebo bezpečnostních sborech. Rusové zase usilují o to, aby co nejvíce rozdělili společnost. Využívají k tomu některé proruské aktivisty, kteří se v Česku podílí na šíření dezinformací.
Vojenské zpravodajství varuje před takzvanými APT skupinami, což jsou hackeři a specialisté většinou placení a podporovaní nějakým státem. Tyto skupiny se snaží tajně dostat do systémů státních institucí nebo významných firem a univerzit. Snaží se ukrást data, získat hodnotné informace nebo svůj cíl nějak jinak poškodit.
Tolik krátce z nejzásadnějších bodů včera zveřejněných výročních zpráv, kterým záhy kontroval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. V reakci na jejich obsah řekl, že považuje za nepřijatelné, aby BIS označovala lidi s odlišným názorem za dezinformátory a označil podobné "závěry" za ohrožení svobody slova. Takže opět národní ostuda, za kterou můžeme poděkovat všem těm, kteří v prezidentských volbách upřednostnili proruského Miloše Zemana. Bohužel mezi těmito voliči najdeme i místopředsedu senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Tomáše Jirsu (ODS), starostu Hluboké nad Vltavou a další věhlasné "VLASTENCE".

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2018 - ZDE


Výroční zpráva o činnosti Vojenského zpravodajství za rok 2018 - ZDE


Žádné komentáře:

Okomentovat