HK

HK

úterý 27. června 2023

Předlistopadoví bolševici Pavlovi uctili památku obětí komunismu (to vymyslí jen Češi)

Že se nestydí, bolševik jeden. Pokud jeho komunistická kandidatura v letech 1983 - 1985 a následné členství v KSČ (1985 - 1989) nepředstavovaly morální selhání, ale pouze chybu zapříčiněnou naivitou (dnes uvádí slovo NEVĚDOMOST), pak by tomu bylo možné rozumět snad jen tak, že generál v.v. Petr Pavel, t.č. prezident ČR, se ocitl v KSČ zcela nedopatřením. Aby člověk ve věku 22 - 28 let nevěděl zhola nic o zřízení, v němž tehdy žil, považuji za jeho další lež jako věž. Navíc musel moc dobře vědět, kdo byli ti Rusáci, co k nim chodili s fotrem chlastat (otec Josef Pavel, agent vojenské kontrarozvědky spadající pod StB s krycím jménem "Hrušovský", působil jako zpravodajec a měl na starost i elektronický průzkum, mimo jiné zachycování a analyzování zpráv armád NATO - Velitelství Západního vojenského okruhu, Tábor 1973 až 1989).  
Do KSČ se v té době nevstupovalo jen z přesvědčení, ale především z pragmatismu, kvůli osobnímu zabezpečení a zpravidla z kariérních důvodů. To byl zjevně i případ soudruha s krycím jménem Pávek, což sám potvrdil v rozhovoru pro Respekt (8.8.2022 - "Podmínkou, abych mohl dělat, co jsem chtěl, byla červená knížka, bral jsem to jako realitu, která prorůstala všude."). V únoru 1983 se ještě jako student Vysoké vojenské školy pozemního vojska ve Vyškově stal kandidátem na členství v KSČ, což později lživě omlouval "perestrojkou", protože tak učinil skoro dva roky před nástupem Michaila Gorbačova, zakladatele reformní perestrojky.
V únoru 1985 byl Petr Pavel jako velitel výsadkové průzkumné čety přijat za člena strany a záhy začal působit jako předseda Základní organizace KSČ. V roce 1987 byl prověřován jako zájemce o postup u Zpravodajské správy Generálního štábu (ZS GŠ - vojenská rozvědka). V roce 1988 byl přijat na postgraduální studium pro zpravodajce. Podle dochovaných dokumentů vojenská rozvědka zvažovala, že by mohla Petra Pavla vyslat do západní ciziny. Věděl o tom, v době studia měl krycí legendu (lidé kolem něj věřili, že jezdí do Prahy jako překladatel a tlumočník). V říjnu 1989 navštívili dva důstojníci Pavlovu manželku a informovali ji, že její muž by mohl v budoucnu působit v zahraničí a jí doporučili, aby se učila cizí jazyky. 
Tak co, stále věříte Petru Pavlovi, že až do svých 28 let žil v nevědomosti?! 

 

 

Žádné komentáře:

Okomentovat