HK

HK

úterý 31. října 2023

Fialova (ODS) pětikoalice makala na kauze Bečva tak skvěle, že zvítězil mafián Babiš (ANO)

 

"Pohybujeme se přesně v hranicích nové totality a zneužívání svobody projevu", prohlásil včera (18:45, Interview ČT24) bývalý předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský (KSČ, OF, OH, ČSSD), který v sobotu obdržel od bývalého komunisty a prezidenta "nového řádu" Petra Pavla státní vyznamenání. A právě lidé jako zmiňovaný soudce či "důstojný" důstojník mají svým působením ve veřejných funkcích nemalý podíl na morálním úpadku naší společnosti po listopadu 1989, kdy docházelo, dochází a pravděpodobně bude stále docházet k "toleranci" nezákonných aktivit současných mocipánů, v nejednom případě bývalých komunistů. Kauzy jako Čapí hnízdo, Dozimetr, Brněnské byty či aktuálně uzavřená tragédie na Bačvě (mobilní aplikace ZDE) jasně dokazují, že vládnoucí "elity" upřednostňují "zákulisní prostředí" před svými předvolebními sliby.

Minulý týden padl rozsudek k otravě Bečvy, kterým byla rožnovská společnost Energoaqua i její jednatel Oldřich Havelka zproštěni obžaloby. Soudkyně Ludmila Gerlová ovšem následným zdůvodněním rozsudek postavila na hlavu a popřela jak své usnesení, kterým obžalobu původně vloni na jaře odmítla, tak obsah dokazování před soudem, při němž argumenty obžaloby neobstály. Navlečením úhynu ryb na společnost Energoaqua (policií obviněna už v červnu 2021) se tak odpovědnosti za škodu zbavil nejpravděpodobnější viník tragédie chemička DEZA z holdingu Agrofert, lživě odmítající práce s kyanidy. Ač už tehdy např. poslanec Petr Gazdík (STAN) označil za původce ekologické katastrofy valašskomeziříčskou společnost DEZA, tak později tohle své "křivé" obvinění stáhl a raději se omluvil za "špatné" informace, kterými disponoval. Dost možná důvod, aby "dohlížel" na správné vyšetřování devítičlenné komise, kterou v dubnu 2021 schválila Poslanecká sněmovna. V červenci byla předsedkyní komise zvolena poslankyně KSČM Marie Pěnčíková, podpředsedou Marian Jurečka (KDU-ČSL) a dalšími členy se stali Stanislav Blaha (ODS), František Elfmark (Piráti), Alena Gajdůšková (ČSSD), Jaroslav Holík (SPD), Markéta Pekarová Adamová (TOP09), Jiří Strýček (ANO, dříve ODS) a zmiňovaný Gazdík (STAN).

Pokud jste po zmedializování katastrofy na Bečvě sledovali první tiskovou konferenci, nemohlo vám uniknout "přátelství" tehdejšího ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) s Radkem Pallósem (ODS), ředitelem Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí v Olomouci. Už tehdy bylo mnohým jasné, že zametání Babišových stop odskáče někdo jiný, v tomto případě společnost Energoaqua. DEZA sice získala od ČIŽP pokutu ve výši 400 tisíc Kč, ale jistý Radek Pallós (ODS), který v roce 2021 "za odměnu" povýšil na Ministerstvo životního prostředí do pozice vrchního ministerského rady (vláda ráda povyšuje lumpy) , vyhověl odvolání společnosti DEZA a letos v dubnu pokutu zrušil. Nyní řídí Odbor výkonu státní správy VIII, který je právě orgánem, u nějž končí všechna odvolání proti rozhodnutím státní správy v oblasti životního prostředí v Olomouckém a Zlínském kraji. Tedy nejen chemička DEZA, ale i řada dalších zásadních podniků holdingu Agrofert estébáka Babiše.

A tak anti-dekomunizace pokračuje "důstojně" dál. 

Petici "Chceme spravedlivé vyšetření kauzy Bečva!" můžete podepsat ZDE.

 


 

Fialova vláda chystá radikální omezování činosti ČIŽP a propouštění jejích zaměstnanců. Docela se divím, že tahla papalášská svoloč nezrušila pořad NEDEJ SE úplně. Prozatím jej jenom zkrátila. Petici proti tomuto nejvýznamnějšímu omezení pořadu za poslední desetiletí můžete podepsat ZDE

Žádné komentáře:

Okomentovat