HK

HK

čtvrtek 22. října 2015

Jirsa smířený s porážkou. Ale čí?



V pátek 16. října uzavřeli senátor Tomáš Jirsa (ODS) a profesor Univerzity Karlovy Pavel Kindlmann soudní smír, jehož předmětem byl spor o novinový rozhovor v Českokrumlovském deníku, kde počátkem tohoto roku přírodovědec označil senátora Jirsu za strůjce poslední verze zákona o NP Šumava, která stanovením zón mohla umožnit obcím a některým majitelům tamních pozemků v budoucnu zbohatnout. Mimochodem, Jirsovo „nevkusnou“ žalobou se zabýval i Odborový svaz novinářů a pracovníků médií ČR (OSNPM). Inu, jakého jste si zvolili starostu (a senátora), tak takového si zaslouženě užijte. A že dle níže uvedených řádek, resp. opsaného FB příspěvku magazínu Šumavské noviny vypadá tento ódeesák jako naprostý zbabělec, není pro nezaslepené Hlubočáky už dávno žádnou novinkou.
A já jen dodávám, že stejně jako za prezidenta Zemana, tak i za jeho věrného voliče a našeho starostu Jirsu se nestydatě STYDÍM!!!
F*CK

***********

Výsledek (spíše trapný) tohoto soudního sporu se dal s poměrně velkou pravděpodobností předvídat.

Sotva někdo očekával, že se pan senátor Jirsa zachová jako chlap a řekne: „Ano, já jsem ta šedá eminence stojící v pozadí tvorby návrhu zákona o NPŠ a za přijetí této jeho podoby se na všech frontách biju jako lev“. Chová se přesně jako kdysi normalizační politruci. Nikde o jejich zásadním vlivu (v podstatě na cokoliv) nebyla písemná zmínka, protože oni vše dělali, rozhodovali a ovlivňovali jakoby ukryti v pozadí, aby nebyli ti špatní.

V tomto případě, aby to vypadalo, že za veškerými čachry se Šumavou nevyčnívá pouze senátorova rozesmátá tvář se svojí hlubockou kmotří partou v závěsu, "hodil" Tomáš Jirsa vše kolem zákona na své dva senátorské kolegy Eyberta (ODS) a Gawlase (ČSSD), o jejichž erudici ke tvorbě tak zásadního právního dokumentu, jakým je zákon o NPŠ, se dá s úspěchem pochybovat. Co ostatně tu a tam předvedli i v různých přímých televizních výstupech.

Stejně tak lze brát Jirsovy další výmluvy typu: „Já nic, to oni!“ Ano, návrh pro NPŠ likvidačního zákona zpracovávalo Chalupovo MŽP, tedy pod vedením člověka, ze své pozice tvrdě prosazujícího šumavské zájmy jihočeského „výkvětu“ ODS a regionálních klientelistických skupin.
Stanovení zón bylo úkolem Správy NPŠ. Ovšem, vedené těmito skupinami do funkce ředitele NPŠ implantovaného Jiřího Mánka.
K návrhu se kladně vyjádřilo 22 šumavských obcí, spolčených ve Svazu šumavských obcí, založeném páně senátorem Jirsou. Stejně tak návrh podporovala Rada NPŠ, složená výhradně z odborníků na lesní hospodářství (šlechtění a pěstování hospodářské formy smrku ztepilého a kukuřice) a z mnoha krajských a pro Jirsovu věc zapálených funkcionářů, převážně s vazbami na známé kmotry z Hluboké nad Vltavou.

Pod stůl spadlo šest návrhů zákona o NPŠ, protože všechny byly v mnoha ohledech v rozporu se zákonem o ochraně přírody a krajiny, mezinárodními právními normami o národních parcích a dokonce s ústavním právem.

(zdroj: Facebook „Šumavské noviny“ 21.10.2015)

Žádné komentáře:

Okomentovat