sobota 3. dubna 2021

Rusko-čínský odkaz Petra Kellnera

Zatímco vyšetřování letecké havárie, při které minulý týden zahynul "nejbohatší Čech" Petr Kellner, může trvat klidně i rok, reakce nad jeho odchodem komentuje kdekdo. Dokonce panují i názory, že šlo o člověka srovnatelného s Tomášem Baťou. Ehmmm. Každopádně Kellnerův odchod odhalí mnohé, a to nejen o lidech, kteří zde zůstali. Protože bez politické podpory z nejvyšších míst české, ruské a zejména čínské politiky by výnosy zahraničního byznysu PPF byly naprosto zanedbatelné, neboť bez politické podpory Klause a Zemana by "lichvářská" PPF v Číně nikdy nezískala žádnou, natož plošnou licenci pro svůj finanční produkt Home Credit, a v Rusku by nemohla stát v jedné lajně s největšími prokremelskými oligarchy. A právě Rusko bylo pro Kellnera startovací čarou v jeho zahraniční expanzi, kam už zhruba v roce 1992 začal vyvážet potravinářské a další zboží. A že mezi jeho "obchodními partnery" nechyběl ani bývalý velitel tankové brigády a spoluzakladatel Zemanovy SPOZ Zdeněk Zbytek, vyvážející tehdy do Ruska výrobky od českobudějovického Koh-i-nooru, není žádným tajemstvím.

"Pokud po sobě nejúspěšnější Čech zanechává společnost, která v různých podobách zcela vážně diskutuje o tom, zda není mocenská výměna v čele jeho podnikatelské skupiny důležitější než parlamentní volby, je to strašlivá zpráva o náladě, kterou zásadním způsobem pomáhal vytvářet."
(Více v doporučeníhodném příspěvku "Příliš tajemný Petr Kellner")  
 

Tato oligarchická skupina vyměnila část suverenity českého státu za svůj výdělek v Číně a proto má Česko už sedm let hlavu v zadnici čínských komunistů. Problém je, že se českých občanů nikdo neptal, zda-li chtějí svůj stát podřídit zájmům Komunistické strany Číny. Více ZDE.


 

Myslíte si, že by Tomáš Baťa spolupracoval s těmito soudruhy?

Žádné komentáře:

Okomentovat